/// Burdur'da Balon Turizmi Gelişiyor

Balon turizmi yapılan yerler arasına geçen yıllarda dahil olan Burdur'daki turlara ilginin arttığı belirtiliyor. 

Çevre illerden günübirlik turlarla Burdur'a gelen turistler, balonla bin 700 metre yükseklikten kenti seyretme fırsatı buluyor. 

Antik çağda Pisidya'ııın başkenti olan Sagalassos ve silahşorlarıyla tarihe adını yazdıran Kibyra antik kentlerine ev sahipliği yapan Burdur, golleriyle de ziyaretçilere görsel şölen sunuyor. 

Bölgede uçuş düzenleyen firmanın yetkilisi Kemal Arslan, yaptığı açıklamada, balon turizminin Kapadokya dışındaki yerlerde yaygınlaştırılmasını kapsayan genelgenin ardından Burdur'da balon uçuşları için izin aldıklarını kentte yapılan uçuşların ilgi çekmeye başladığını söyledi. 

Burdur'da balon turizminin gelişmesi için yaptıkları çalışmaların karşılığını aldıklarını vurgulayan Arslan, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz temmuz ayından bu yana yaptığımız uçuşlar daha çok tanıtım amaçlıydı. Bu yıl Antalya'daki büyük acentelerle yaptığımız bağlantılar ve sözleşmeler sonucunda Burdur'a iyi turist geldiğini görüyoruz. Yerli turistlerin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Kazakistan ve Moldova'dan gelen turistler de balon uçuşlarına ilgi gösteriyor."